EITM Doctoral Summer School přivítala studenty v Praze a Bratislavě

EITM Doctoral Summer School přivítala studenty v Praze a Bratislavě

Studenti doktorského studia z celé Evropy se seznámili s nejnovějšími výrobními technologiemi a zaměřili se na rozvoj podnikatelských a inovačních dovedností. Zastřešujícím tématem dvoutýdenního studijního programu bylo Smart Systems for Resilient Manufacturing (SSRM) and Market Exploration a účastníci zavítali do Prahy i Bratislavy.

Cílem letní školy bylo seznámit mladé inovátory s nejnovějšími technologiemi v oblasti udržitelné výroby, propojit je s výrobními firmami a podpořit je v cestě k vlastnímu podnikatelskému nápadu. Studenti měli během nabitého programu možnost poslechnout si přednášky odborníků na udržitelnost, cirkulární ekonomiku nebo robotiku, zavítali i do výrobních firem a výzkumných laboratoří, a intenzivně se věnovali rozvoji podnikatelských dovedností. Účastnící testovali uplatnitelnost jejich inovačních nápadů na trhu a program byl zakončen prezentací výsledků výzkumu trhu a zákaznické cesty pro jejich vlastní projekt. Doctoral Summer School pořádaly společně Technická univerzita v Bratislavě a České vysoké učení technické v Praze.

Studenti mimo jiné navštívili testbed pro Průmysl 4.0 v CIIRC ČVUT.

Autor: Prajwal Chandra; EITM

Akce je samostatnou a ucelenou součástí EIT Manufacturing Doctoral School zaměřené na podporu vzdělání v oblasti podnikatelství a inovací. Tento komplexní dvouletý vzdělávací paralelní program k PhD studiu je prakticky orientovaný na rozvoj vlastního byznysu za podpory inovačních expertů EIT a kapacit partnerských univerzit: ČVUT v Praze, STU v Bratislavě, FEUP (University of Porto), Arts et Metiers Institute of Technology, Grenoble INP, University of Tartu a Mondragon University. Více informací o celém programu naleznete zde.


Další příležitost zapojit se do mezinárodní sítě a získat neocenitelné zkušenosti z praxe dostanou PhD studenti během Winter School, 23. listopadu – 6. prosince 2023 v Estonsku. Přihlášky budou spuštěny 15. srpna zde.